Stratégia és menedzsment civil szervezeteknek
A magyarországi civil szervezetek nagy többsége nem rendelkezik stratégiai tervvel, tevékenységét, működését nem stratégiai célok mentén szervezi. Általános tendencia, hogy idő, kapacitás vagy tudás hiányában nem jön létre az a stratégiai keret, amely hosszú távon tudná biztosítani a szervezetek stabilitását, fenntarthatóságát és missziójuk követését.
Képzésünk célja, hogy
– segítsen az alapok elsajátításában (vagy átismétlésében) a stratégiai tervezés és gondolkodás területén
– segítségen betölteni a szervezet stratégiája és mindennapi működtetése közötti látszólagos űrt
– bemutassa, hogyan következnek az egyes funkcionális területek egy szervezet szakmai stratégiájából
– kapaszkodókat nyújtson abban, hogy hogyan lehet a stratégiát és a stratégiai gondolkodást a szervezet tervezési folyamataiban és működtetése során tudatosabban alkalmazni.
A képzés az elméleti keret megalapozása mellett, rendszereket és gyakorlati eszközöket is bemutat, melyeket a résztvevők saját szervezetük munkájában is fel tudnak majd használni.
Kinek ajánljuk a képzést? Civil szervezetek szakmai, képviseleti vezetőinek, elsősorban olyanoknak, akik részt vesznek a szervezet vagy új kezdeményezés stratégiai döntéshozatalában, hosszútávú tervezési folyamataiban.
2 X 3 óra, 16:00-19:00
1. alkalom: október 8.
2. alkalom: október 15.
Tréner: Tordai Bence (Mozaik Hub)
A képzést személyesen tartjuk a Mozaik Hubban. Részletek a regisztráció megerősítése után. A helyszín akadálymentes. A képzés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Értékeld eseményünket!
Előadó
-
Tordai Bence
Tordai Bence tréner a Mozaik Hub vezetője. Kiemelt területei közé tartozik a projektmenedzsment, az önkéntesekkel való munka és a stratégiai tervezés. Ezekben a témákban szakmai konzultációkat, mentorálást is nyújt a Hubban dolgozó civil szervezeteknek.
Bence több mint 10 éve aktív különböző civil szervezetekben, társadalmi kezdeményezésekben. Az informális oktatásban szerzett korábbi tapasztalatait igyekszik a Hubban folytatott munkájába is átültetni, a képzéseket minél bevonóbban és interaktívabban tartani.
A képzések szerinte elsősorban elindítói egy hosszabb tanulási folyamatnak, és vallja, ha egy-egy ilyen alkalom után csak egy dolgot gondolunk újra a szervezetünkben, máris nagy sikert ért el a képzés. Ha épp nem a fenti témákról van szó, szívesen foglalkozik fenntarthatósággal, urbanisztikával és Budapest épített örökségével.
Sorry, the comment form is closed at this time.