Önkéntes menedzsment civil szerevezeteknek
Szinte minden civil szervezet dolgozik önkéntesekkel, mégis kevés olyan szervezet van, amelyik hosszú távon is sikeres tud lenni az önkéntes menedzsment területén. Mi biztosítja, hogy mind a szervezet, mind pedig az önkéntes pozitívan értékelje ezt a viszonyt és, hogy az önkéntesek hosszú távon hozzá tudjanak járulni szervezetünk tevékenységéhez, stabil működéséhez?
Miért dolgozzunk önkéntesekkel? Mi motiválja az önkénteseket és mi a szervezet vezetőit? Ki felel az önkéntesekkel való munkáért a szervezetben? Milyen feladatokat szükséges ellátnunk ezen a területen a szervezeten belül? Mi az önkéntes menedzsment ciklus? Hogyan tudunk nem csak új önkénteseket toborozni, de a meglévőket megtartani, még jobban bevonni a szervezet munkájába?
A képzés első számú célja, hogy tudatosítsa és felhívja a figyelmet az önkéntesekkel való munka sarokpontjaira, legfontosabb elemeire. A résztvevők az elméleti ismeretek mellett gyakorlati eszközöket is elsajátíthatnak, mellyel később saját szervezetükben hatékonyabban, biztosabban tudnak majd foglalkozni önkéntes menedzsmenttel.
Felismerve, hogy a járványhelyzet közvetett hatásai elérték a civil szektort is, fontosnak tartjuk, hogy a képzés az általános tematikán kívül reflektáljon a kialakult helyzetre, és a téma keretein belül segítséget nyújtson a megváltozott működésben és az újratervezésben.
Kinek ajánljuk a képzést?
Civil szervezetek szakmai vezetőinek, projektvezetőknek, akik rendszeresen dolgoznak önkéntesekkel, valamint olyan aktivistáknak, önkénteseknek, akik szervezetükben vagy projektjükben más önkéntesek koordinálásáért felelnek.
2 X 2,5 óra, 16.30-19.00
1. alkalom: december 3.
2. alkalom: december 10.
Tréner: Tordai Bence (Mozaik Hub)
Sorry, the comment form is closed at this time.