A JDC Mozaik Zsidó Közösségi Hub pályázati lehetőségeket kínál projektgazdák, projektcsoportok, zsidó közösségi aktivisták számára. A mikrotámogatások első számú célja a zsidó közösségi élet és a zsidó értékek előremozdításához hozzájáruló projektek támogatása, valamint a zsidó közösségi nonprofit szektor megerősítése. Mikrotámogatásokban azok a projektek részesülhetnek, melyeket egyéni kezdeményezők hívtak életre, és amelyek frissen alakult szervezetek keretében vagy akár szervezeti kereteken kívül valósulnak meg. A kiírók a projektgazdák és projektcsoportok pályázatait az alábbi területeken várják folyamatosan:
- Oktatás
- Kultúra
- Örökség
- Tradíció
- Szociális ügyek, egészségügy
- Közösségfejlesztés
Pályázat benyújtása
- Egy projektgazda évente összesen 1 pályázatot nyújthat be.
- Az igényelt támogatás összege legfeljebb 1.250.000 forint lehet.
- Amennyiben a kezdeményezés nem rendelkezik jogi személlyel (alapítvány, egyesület, nonprofit kft.), a pályázat véglegesítéséhez egy befogadó szervezet szükséges, mely biztosítja a kezdeményezés jogi-pénzügyi hátterét.
- A pályázat benyújtása előtt a pályázónak lehetősége van a pályázat kiírójával személyesen is egyeztetni a pályázat tartalmáról.
A benyújtott pályázatnak az alábbi kritériumoknak kell megfelelnie:
► Valós igény: a projektnek, valamint a projekt során tervezett tevékenységeknek valós igénye(ke)n kell alapulnia.
► Közösségi érték: kiemelten fontos, hogy a projekt a pozitív, előremozdító hatással legyen a magyarországi zsidó közösségre.
► Eredmény: a projekt során megvalósított tevékenységeknek, valamint a projektnek összességében valós, mennyiségi és minőségi szempontok alapján mérhető eredményekre kell törekednie.
► Tudás és kapacitás: a projekt tervezése és megvalósítása során a projektgazdának megfelelő szintű szakmai tudást, képességeket és kapacitást kell biztosítania.
► Megvalósíthatóság: a pályázatban megfogalmazott céloknak elérhetőeknek, a projekt során tervezett tevékenységeknek (a pályázatban jelölt ütemezés és időkeret alapján) megvalósíthatóaknak kell lenniük.
► Költséghatékonyság: a projekt megvalósítására szánt összegnek, valamint az egyes költségvetési tételeknek tükrözniük kell a projekt során tervezett tevékenységeket.
► Fenntarthatóság: a projekt tervezése során a projektgazdának törekednie kell, hogy a projekt által elért eredmények hosszú távon is hasznosíthatóak legyenek, valamint, hogy megteremtse a projekt folytatásának lehetőségét.
A pályázatok elbírálását többtagú, pártatlan bizottság végzi. Az elbírálás a fenti kritériumok teljesítése mellett, az alábbi szempontok figyelembevételével történik:
- a projekt megvalósítására alkalmas szakmai kapacitás és emberi erőforrás
- önkéntesek és pro bono hozzájárulók száma a projekthez
- a projekt során használt innovatív és kreatív eszközök, valamint módszerek
- a projekt megfelelő kommunikációja
- a projekt során nyert tapasztalatok hasznosítása a projekt lezárása után
- a projektcsapat hasonló projektek megvalósítása során szerzett korábbi tapasztalata
- a projekt megvalósítása során bevont partnerek.
Pályázat benyújtásához szükséges:
– Pályázati adatlap kitöltése
– Költségvetési táblázat kitöltése
A pályázat elszámolásához és a projekt lezárásához szükséges:
– Pályázati beszámoló adatlap kitöltése
– Költségvetés elszámolás elkészítése
– Fényképek és/vagy videók megosztása, melyek igazolják a projekt során megvalósított tevékenységeket
A pályázati folyamat, valamint a projekt megvalósítása során kiemelten fontos a pályázó etikus hozzáállása. A pályázat során felhasznált pénzeszközökkel a pályázónak legjobb belátása szerint, átlátható módon kell elszámolnia.
Pályázati tájékoztató letöltése
Pályázati adatlap letöltése
Pályázati beszámoló adatlap letöltése
Költségvetési táblázat letöltése